REKLAMA
REKLAMA

Pique: Włosi mogą nawet wygrać ten turniej

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  28.06.2016 09:56
Gerard Pique nie krył rozgoryczenia po przegranej reprezentacji Hiszpanii z Włochami 0:2 w 1/8 finału turnieju Euro 2016, rozgrywanego we Francji.

- Musimy dokonać wspólnej refleksji. Nie graliśmy na pewno na poziomie, tym sprzed czterech lat. Już po towarzyskim meczu z Gruzją (0:1 - przyp. red.) mówiłem, że jesteśmy dalecy od niego. Jeśli naprawdę chcemy wygrywać duże turnieje musimy znów podnieść ten poziom - podkreślił Pique w rozmowie z dziennikiem Marca.

- W naszym zespole jest wielu bardzo dobrych piłkarzy, ale nie osiągnęliśmy poziomu do wygrywania takich turniejów. Pokazał to nie tylko mecz z Włochami, ale już ten z Chorwacją. Włosi mogą nawet wygrać ten turniej. Bardzo dobrze pracują na boisku. Nie mają wielkich nazwisk, ale doskonale wiedzą, jak grać i są dla mnie faworytami - komplementował rywali defensor Barcelony.

- Kiedy zostajesz wyeliminowany w 1/8 finału trzeba dostrzegać także pozytywne aspekty. Przypuszczam, że wśród nad są zawodnicy, którzy zyskali doświadczenie i to może pomóc im w walce o mundial w Rosji. Nie będziemy już faworytami do zwycięstwa w tym turnieju - kontynuował obrońca La Furia Roja.

- To nie jest dobry moment naszej kariery. Trzeba się oczyścić mentalnie i wszystko przemyśleć, żeby podjąć decyzje najlepsze dla przyszłości naszej reprezentacji. To był dla nas ciężki sezon, zagraliśmy znowu wiele spotkań. Zobaczymy co się wydarzy w najbliższym sezonie - podsumował Pique.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco