REKLAMA
REKLAMA

Pique wygwizdany na treningu

dodał: MW  |  źródło: FourFourTwo  |  03.10.2017 09:16
Pique wygwizdany na treningu

Gerard Pique i Keith Andrews  |  fot. ASInfo

Piłkarze wracają na boiska!
Popierający niepodległość Katalonii Gerard Pique został wygwizdany na treningu reprezentacji Hiszpanii. Ostatnie działania defensora FC Barcelony nie podobają się wielu kibicom w kraju.

Pique nigdy nie ukrywał, że jest zwolennikiem niepodległej Katalonii. W ostatni weekend wziął nawet udział w referendum, które rząd w Madrycie uznaje za niezgodne z prawem.

Część kibiców wywiesiła nawet transparenty, domagające się tego, by Pique zrezygnował z gry dla reprezentacji Hiszpanii. Prócz tego pojawiły się gwizdy i obraźliwe przyśpiewki.

O całej sprawie piszą media, umieszczając Pique na pierwszych stronach wtorkowych gazet. Piłkarza bronią zwłaszcza dziennikarze z Katalonii. "Sport" nazwał zachowanie fanów skandalicznym i nie do przyjęcia.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 5 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

Joker | 03.10.2017 12:24

Nie można mieć pretensji do zwykłych, mało rozumnych ludzi, bo podobnie jak u nas, i tam w Hiszpanii tą wzajemną nienawiść nakręcaja politycy, którym pasuje że ludzie mają wroga we współ obywatelach, a nie wśród polityków... Rajoy tym co zrobił, nasyłając na zwykłych, bezbronnych często starszych ludzi uzbrojonych po zęby policjantów udowodnił, że jest godnym kontynuatorem gen.Franco... Tak, to co zrobił to był regularny faszyzm, który jak widać nie wszystkich w Hiszpanii jeszcze opuścił, podobnie jak komuna u nas... Rajoy gdyby miał mózg lub chociaż coś na kształt mózgu zlałby to referendum, powiedział jasno iż ono jest nieważne, możecie sobie je przeprowadzić, ale nie będzie miało żadnych skutków prawnych, tyle... A nie wysyłać policję na ludzi i ich bić !

Joxerek | 04.10.2017 00:29

Ciekawe.... jak u nas podobne rzeczy z ludźmi ostatnio robi policja to jest to nazywane walką z komuną itd... a jak to samo się dzieje w Katalonii to nagle są to faszystowskie metody i walka z demokracją ;)

Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;)

Pique powinien się zająć gra w piłkę która mu ostatnio słabiej wychodzi a nie bawić się w politykę. Nie znoszę kiedy jedno z drugim się miesza. Tym bardziej że Pique nie grzeszy "dyplomacją" ;)

Joker | 04.10.2017 12:28

Joxerek
Nie wiem do kogo to napisałeś, ale chyba nie do mnie, bo ja zawsze jestem za ludźmi, a nie władzą która wysyła na nich policję i próbuje zamknąć im mordy... Demokracja polega na tym, że każdy ma prawo w pokojowy sposób demonstrować, mówić co chcę (oczywiście nie obrażając nikogo), a nie na tym że jak coś się władzy nie podoba to się pałuje bezbronnych ludzi, co innego gdyby oni byli agresywni, ale nie byli...

A co by nie mówić to u nas na szczęście przynajmniej nikt ludzi nie bił... Skończyło się na szarpaniu i siłowym wynoszeniu plus upierdliwym legitymowaniu... Czyli metody bardziej cywilizowane, ale też dalekie od najwyższych standardów...

MarcinAM | 04.10.2017 15:10

Pique nienawidzi Hiszpanii i otwarcie o tym mówi a mimo to nie rezygnuje z gry dla teprezentacji. Hipokryzja level FCB.

Joker | 04.10.2017 19:29

MarcinAM
Proponuję się dowiedzieć dlaczego gra, a potem pisać... Poza tym z tą nienawiścią to też bym już nie przesadzał, bo to za duże słowo...

PS. A czemu nie napiszesz tego z drugiej strony ? Czyli zobacz jak Hiszpanie zabiegają o to aby grali w ich reprezentacji Katalonczycy, którzy chcieliby mieć swoją reprezentację, ale im tego nie umożliwiono, więc dlaczego to piłkarze mają rezygnować z reprezentacyjnych karier, szansy na udział w Euro czy mundialu ? Także to nie Pique się powołuje do reprezentacji, i nie Pique się wystawia w składzie...euro2020.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy