REKLAMA
REKLAMA

Czerczesow: Karne ćwiczył tylko Dziuba

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: ASInfo  |  02.07.2018 09:43
Czerczesow: Karne ćwiczył tylko Dziuba

Stanisław Czerczesow  |  fot. ASInfo

Piłkarze wracają na boiska!
Selekcjoner Rosji Stanisław Czerczesow nie krył satysfakcji po wygranej z Hiszpanią 4:3 po rzutach karnych w trzecim meczu 1/8 finału MŚ 2018. Po 90 minutach gry i dogrywce było 1:1.

Na Stadionie Łużniki w Moskwie bohaterem "Sbornej" był Igor Akinfiejew, który obronił uderzenia Koke oraz Iago Aspasa z jedenastu metrów.

- Moim celem było takie przygotowanie zespołu, aby wytrzymał nie tylko 90, ale 120 minut gry. Trzeba było wybrać odpowiednią taktykę. Niektóre rzeczy nie zadziałały, musimy sobie to szczerze powiedzieć - przyznał Czerczesow w rozmowie z dziennikiem "Sport Express".

- Nie można wyjść na boisko i nie wierzyć w zwycięstwo. Takie mieliśmy podejście w przygotowaniu do tego spotkania. Zdawaliśmy sobie sprawę, że w pewnych aspektach są od nas silniejsi. Wszystko jednak trzeba pokazać na murawie - podkreślił opiekun "Sbornej".

- Karnych nawet nie ćwiczyliśmy. No może tylko Artiom Dziuba, tylko gdzieś na bocznym boisku z trenerem bramkarzy Gintarasem Stauce. Cóż, zadziałało - dodał Czerczesow.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco