REKLAMA
REKLAMA

Boniek: Sprawa Wisły brudziła wizerunek naszej piłki

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ASInfo  |  03.01.2019 19:54
Boniek: Sprawa Wisły brudziła wizerunek naszej piłki

Zbigniew Boniek  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
- Nie komentuję decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest to ciało całkowicie niezależne i działające wobec ściśle określonych procedur i przepisów - zapewnia Zbigniew Boniek w rozmowie z Łączy Nas Piłka.

- Ostatnie tygodnie i zamieszanie wokół przejęcia tak zasłużonego klubu, jak Wisła Kraków przez grupę ludzi nieznanych i w sumie niewiarygodnych w naszym środowisku, pokazuje niebezpieczne zjawisko, jakie może zacząć funkcjonować w naszej piłce - podkreślił prezes PZPN.

Biała Gwiazda w czwartek straciła licencję na grę w LOTTO Ekstraklasie i może nie dokończyć sezonu 2018/19. Podopieczni Macieja Stolarczyka przed przerwą zimową zajmowali ósme miejsce w tabeli.

- Kłamstwa, mataczenia, oszukiwanie opinii publicznej i wiernych kibiców Wisły, niejasne operacje finansowe oraz organizacyjne, co powoduje pytania o pewność ligowej przyszłości i sportowego bytu. Wszystko to nie tylko brudzi wizerunek naszej piłki, ale i w konsekwencji grozi rozbiciem integralności rozgrywek Ekstraklasy - kontynuował w oświadczeniu Boniek.

- Jako prezes PZPN chciałbym stanowczo przestrzec przed podobnymi praktykami i zamiarami tych, którzy takimi działaniami, chcieliby szybko zarobić wielkie pieniądze i udawać właścicieli poważnego klubu. Szanując autonomię polskich klubów i ich wolność w wyborze rozwoju, jako związek nie będziemy tolerować tego rodzaju praktyk, jakie działy się ostatnio w Krakowie - zastrzegł.

- Zero tolerancji dla takich działań! Mam nadzieję, że decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN otrzeźwi niektóre gorące głowy i skłoni odpowiedzialnych ludzi związanych z Wisłą Kraków do racjonalnego postępowania - dodał prezes PZPN.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 1 komentarz

sortowanie: rosnąco | malejąco

Fonek | 04.01.2019 07:05

Szkoda mi Wisły mam do tego klubu sentyment pamiętam jak kawałek już czasu temu grali pamiętny mecz z Lazio w Pucharze UEFA, ale było ich więcej eliminacje do Ligi Mistrzów i mecze z Omonią Nikozja, Panathinaikosem czy też wiele innych spotkań, myślę że nawet nadal mam na kasecie VHS mecz Wisły z NEC Nijmegen gdzie końcówka meczu była prawdziwym anty futbolem i nawet sam komentator nie pamiętam dokładnie kto użył sformułowania "polowanie na kości" względem tego co Holendrzy uskuteczniali w ostatnich minutach drugiej połowy. Nie jestem jakimś wielkim fanem tego zespołu po prostu lubiłem kibicować drużynom grającym w europejskich pucharach z naszego ligowego boiska tak samo przeżywałem pamiętną drogę Lecha Poznań już w Lidze Europy chyba choć co do nazwy pucharu pewny nie jestem.euro2020.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy