LM: Demolka na Etihad Stadium

Sergio Aguero

Manchester City bez większego kłopotu pokonał na swoim stadionie FC Schalke 04, demolując wręcz przedstawiciela niemieckiej ekstraklasy. Team z Wysp Brytyjskich wygrał swój mecz 7:0, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszym boju z udziałem obu ekip przedstawiciel Premier League pokonał team z Zagłębia Ruhry 3:2, co sprawiło, że tylko cud mógł sprawić, że drużyna z Bundesligi mogłaby znaleźć się w kolejnej fazie elitarnych rozgrywek. Mimo wszystko Schalke wierzyło, że może sprawić niespodziankę.

Co prawda przez pierwsze 30 minut ekipa z Niemiec nie dała sobie strzelić gola. Gdy jednak podopieczni Josepa Guardioli wcisnęli nieco mocniej pedał gazu, to natychmiast dało to efekt w postaci kilku bramek dla Obywateli. Wynik rywalizacji został otwarty w 35. minucie, gdy Sergio Aguero wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Bernardo Silvie.

Podopieczni Domenico Tedesco nie otrząsnęli się dobrze po stracie pierwszego gola, a już przegrywali 0:2. Kolejne trafienie zaliczył Aguero, wykorzystując tym razem podanie od Rahhema Sterlinga. Z kolei w 42. minucie prowadzenie mistrzów Anglii podwyższył Leroy Sane i do przerwy było 3:0 dla Man City.

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali rzeź niewiniątek z pierwszej połowy. Przyczynił się do tego Anglik Sterling, który w 57. minucie zdobył bramkę na 4:0, wykorzystując podanie z boku boiska. Warto zaznaczyć, że trafienie to zostało zaliczone po weryfikacji VAR.

Tymczasem w 71. minucie na listę strzelców wpisał się Portugalczyk Bernardo Silva, ale to nie był koniec strzelania na Etihad Stadium, bo swoje gole dołożyli jeszcze  Phila Fodena i Gabriel Jesus, więc angielski team wygrał 7:0, triumfując w dwumeczu 10:2 z Schalke.

Manchester City – FC Schalke 04 7:0 (3:0)

1:0 Aguero 35′ (k.)
2:0 Aguero 38′