Sześć goli Lyonu

Memphis Depay

Olympique Lyon rozgromił 6:0 Angers w piątkowym spotkaniu 2. kolejki francuskiej Ligue 1.

Worek z bramkami już w 11. minucie rozwiązał Houssem Aouar, który pokonał bramkarza rywali mocnym strzałem zza pola karnego. Na kolejnego gola trzeba było poczekać do 36. minuty. Wówczas na 2:0 podwyższył Moussa Dembele, który wpadł z piłką w pole karne, ograł jednego z obrońców, a następnie pewnym strzałem z czternastu metrów nie dał szans bramkarzowi.

Trzy minuty przed przerwą Lyon zdobył trzeciego gola. Po podaniu Aouara, z piłką w polu karnym znalazł się Memphis Depay i strzałem pomiędzy nogami golkipera trafił do siatki.

Sześć minut po przerwie Depay po raz drugi wpisał się na listę strzelców, tym razem wykorzystując świetne podanie Aouara za plecy obrońców. Gospodarze nie zamierzali na tym poprzestawać. W 65. minucie swojego drugiego gola zdobył również Dembele, który tym razem umieścił futbolówkę w bramce mocnym uderzeniem z lewej strony pola karnego.

W 72. minucie wynik spotkania na 6:0 ustalił Jean Lucas, który trafił do bramki z jedenastu metrów, po tym jak piłkę świetnie spod linii końcowej wystawił mu Depay.

Olympique Lyon – SCO Angers 6:0 (3:0)