LM: Szalony mecz na Stamford Bridge!

Cesar Azpiliceuta

Osiem bramek i dwie czerwone kartki obejrzeli kibice na Stamford Bridge, gdzie miejscowa Chelsea rywalizowała z Ajaksem Amsterdam. Mecz zakończył się remisem 4:4. Chelsea odrobiła w tym meczu straty z wyniku 1:4, natomiast goście kończyli pojedynek w dziewiątkę.

Pierwsza bramka wtorkowego spotkania padła już w drugiej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę w bramce swojego zespołu niefortunnie umieścił Tammy Abraham. Ajax nie cieszył się jednak długo z prowadzenia.

Kilkadziesiąt sekund później prowadzący ten mecz sędzia podyktował rzut karny dla Chelsea za faul na Christianie Pulisiciu. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Jorginho.

W 20. minucie Ajax zdobył drugiego gola. Tym razem świetne dośrodkowanie Hakima Ziyecha wykorzystał Quincy Promes, który pokonał bramkarza Chelsea strzałem głową z pięciu metrów. Tymczasem w 35. minucie piłka po raz trzeci wylądowała w bramce Chelsea. Piłka po bezpośrednim zagraniu Ziyecha z rzutu rożnego najpierw odbiła się od słupka, a następnie od interweniującego Kepy i trafiła do siatki.

Ajax nie zamierzał na tym poprzestawać i dziesięć minut po przerwie zdobył czwartego gola. Tym razem bramkarza Chelsea uderzeniem z około dziesięciu metrów pokonał Donny van de Beek. W 63. minucie drugiego gola zdobyli The Blues. Po zagraniu Pulisica wzdłuż linii bramkowej, piłkę trącił Abraham, a do siatki z najbliższej odległości skierował ją Azpiliceuta.

Kilka minut później zaczęły się poważne problemy Ajaksu, który w ciągu dwóch minut stracił dwóch zawodników. Po raz drugi w tym meczu żółtymi kartkami ukarani zostali Blind i Veltman. W efekcie goście musieli grać w dziewiątkę. Po kilku chwilach kontaktowego gola z rzutu karnego zdobył Jorginho.

Na kolejnego gola Chelsea również nie trzeba było długo czekać. W 74. minucie wyrównującego gola zdobył Reece James. Wynik 4:4 utrzymał się już do końca spotkania.

Chelsea FC – Ajax Amsterdam 4:4 (1:3)

0:1 Abraham (sam.) 2′
1:1 Jorginho (k.) 5′
1:2 Promes 20′
1:3 Kepa (sam.) 35′
1:4 Van de Beek 55′
2:4 Azpiliceuta 63′
3:4 Jorginho (k.) 71′