LM: Inter zdobył Pragę i wyprzedził BVB

Romelu Lukaku

Bardzo ważne i wywalczone w bardzo ciężkim boju zwycięstwo zanotowali dziś zawodnicy Interu Mediolan, którzy pokonali na wyjeździe Slavię Praga 3:1. Nerazzurri mieli dziś dwóch bohaterów – dwa gole zdobył Lautaro Martinez, a bramkę i dwie asysty zanotował Romelu Lukaku. Po pięciu kolejkach, Inter zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy F.

Na dwie zmiany po remisie z Sigmą Ołomuniec zdecydował się trener Trpisovsky – zamiast Takacsa i Tecla w wyjściowej jedenastce pojawili się Soucek oraz Stanciu. Również dwie korekty zarządził opiekun gości, Antonio Conte – zamiast D’Ambrosio i Barelli mogliśmy oglądać Candrevę i Borję Valero.

Od pierwszych minut bardzo odważnie na murawie poczyniali sobie zawodnicy Slavii – w piątej minucie gospodarze byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia, ale po centrze Sevcika z prawej flanki, minimalnie pomylił się uderzający głową Husbauer. Goście próbowali odgryźć się sześć minut później, kiedy to dobrej sytuacji nie wykorzystał Lautaro Martinez.

W 19. minucie, Argentyńczyk już się jednak nie pomylił – tytaniczną pracę w akcji bramkowej wykonał Romelu Lukaku, który osamotniony na prawym skrzydle przepchnął dwóch rywali, wbiegł w szesnastkę i odegrał futbolówkę na ósmy metr, skąd do siatki posłał ją Lautaro Martinez.

Prażanie nie zamierzali jednak spuścić głów po stracie bramki i w kolejnych minutach zdołali stworzyć zagrożenie pod bramką Handanovicia. W 27. minucie, po centrze Husbauera z rzutu rożnego, w świetle bramki nie zmieścił się główkujący Frydrych, a kilkadziesiąt sekund później, po świetnym podaniu Coufala, doskonałej sytuacji nie wykorzystał Masopust.

Prawdziwy emocjonalny rollercoaster kibice Slavii przeżyli dziesięć minut przed przerwą – po błędzie w obronie, piłkę przejął Lautaro Martinez, który dograł do Lukaku, a Belg posłał futbolówkę do siatki. Do akcji wkroczył jednak VAR – po wideoweryfikacji, Szymon Marciniak cofnął jednak grę do… faulu de Vrija na Olayince w polu karnym Interu. Rzut karny na gola zamienił Soucek i zamiast 0:2, zrobiło się 1:1.

Druga połowa mogła świetnie rozpocząć się dla gości z Mediolanu, ale po dośrodkowaniu Candrevy z prawego skrzydła, niedokładnie stopę dostawił Lukaku. W 63. minucie, akcja przeniosła się pod drugą bramkę – na uderzenie z dystansu zdecydował się Masopust, ale futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę zdołał wybronić Handanović. Chwilę później, bardzo groźnie uderzał jeszcze Traore.

Kilka minut później, znów świetną robotę na prawej flance wykonał Candreva – do centry doszedł Lukaku, który ostemplował poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kolara. W 68. minucie, ponownie zatrzęsła się bramka Slavii – tym razem na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Brozović, ale piłka pozostawiła kolejny ślad na poprzeczce.

Nieco ponad kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, na prowadzenie wyjść powinni gospodarze – Borja Valero stracił futbolówkę przed własnym polu karnym, ale pojedynek jeden na jednego z Handanoviciem przegrał Masopust. Chwilę później, w bramkę nie trafił uderzający zza pola karnego Lautaro Martinez.

W 78. minucie przed kolejną świetną sytuacją stanął Lautaro Martinez, ale Argentyńczyk w sytuacji sam na sam z Kolarem nie trafił w bramkę. Trzy minuty później, było już jednak 1:2 – piłkę z własnej połowy zagrał Lazaro, a Lukaku skorzystał z potknięcia Frydrycha, minął wysuniętego z bramki Kolara i z impetem posłał futbolówkę do pustej bramki.

Gospodarze mogli momentalnie odpowiedzieć na straconą bramkę – po centrze z rzutu rożnego, piłkę głową zdołał zgrać Kudela, ale z kilku metrów w bramkę nie trafił Soucek. W 88. minucie, zwycięstwo przypieczętowali Nerazzurri – świetną centrą z prawego skrzydła zewnętrzną częścią stopy popisał się Lukaku, a wynik na 1:3 ustalił Lautaro Martinez.

Kiedy następne mecze?

Dzisiejsza wygrana pozwoliła piłkarzom Antonio Conte wskoczyć na drugie miejsce w tabeli – w drugim meczu grupy F, Barcelona pokonała BVB i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie. Na ten moment, zarówno Inter, jak i Borussia mają w dorobku po siedem punktów – warto jednak pamiętać, że na zakończenie fazy grupowej Nerazzuri zmierzą się z Barceloną, a dortmundczycy podejmą Slavię.

Slavia Praga – Inter Mediolan 1:3 (1:1)

0:1 Lautaro Martinez 19′
1:1 Soucek (k.) 37′
1:2 Lukaku 81′
1:3 Lautaro Martinez 88′

Kudela – Vecino, Lautaro Martinez

Slavia: Kolar – Boril, Kudela, Frydrych (84′ Takacs), Coufal – Husbauer (70′ Zelezny), Soucek – Sevcik, Stanciu (58′ Traore), Masopust – Olayinka

Inter: Handanović – Skriniar, de Vrij, Godin – Biraghi (76′ Lazaro), Borja Valero (77′ Gagliardini), Brozović, Vecino (80′ Esposito), Candreva – Lukaku, Lautaro Martinez