Marsylia umacnia się na pozycji wicelidera

Kibice Olympique Marsylia

Olympique Marsylia pokonała w ostatnim spotkaniu 17. kolejki francuskiej ekstraklasy Girondins Bordeaux 3:1. Taki stan rzeczy sprawia, że Gustavo Payet i spółka tracą do pierwszego Paris Saint-Germain pięć punktów.

Bardzo ciekawie zapowiadała się niedzielna potyczka na Orange Velodrome, gdzie gospodarze liczyli na swoje szóste zwycięstwo z rzędu w lidze. Z kolei Żyrondyści zamierzali przerwać passę trzech meczów bez wygranej w delegacji.

Do przerwy w lepszych nastrojach mogli być goście, gdyż po golu z 31 minuty autorstwa Yacine’a Adliego jednobramkowe prowadzenie objęło Bordeaux. 19-latek wykorzystał podanie Josha Maji, popisując się efektownym strzałem sprzed pola karnego.

Po zmianie stron ekipa Andre Villasa-Boasa włączyła jednak drugi bieg, a następstwem tego były dwa gole. Do wyrównania w 48. minucie doprowadził Jordan Amavi, kierując piłkę do siatki po strzale głową. Z kolei w 60. minucie na prowadzenie marsylczyków wyprowadził Morgan Sanson.

Wynik meczu ustalił Aurelien Tchouameni, notując trafienie samobójcze. Jednocześnie ekipa z Lazurowego Wybrzeża mogła cieszyć się ze swojego dziesiątego zwycięstwa w sezonie, umacniając się na pozycji wicelidera rozgrywek. Za tydzień Marsylia w delegacji zagra z FC Metz, a team Paulo Sousy zmierzy się u siebie z Bordeaux.

Olympique Marsylia – Girondins Bordeaux 3:1 (0:1)