LM: Ajax za burtą, Valencia gra dalej!

Johan Cruyff ArenA

Półfinaliści ostatniej edycji Ligi Mistrzów, zawodnicy Ajaksu Amsterdam za burtą Champions League! Podopieczni Erika ten Haga potrzebowali dziś remisu w konfrontacji z Valencią, ale to Nietoperze zgarnęły komplet punktów i zapewniły sobie awans! Decydującego gola dla Los Che zdobył Rodrigo.

Na dwie zmiany po porażce z Willem II zdecydował się opiekun Ajaksu, Erik ten Hag – miejsca Desta i Huntelaara zajęli Mazraoui oraz Martinez. Trzech piłkarzy po wygranych derbach z Levante wymienił za to trener Celades – zamiast Cillessena, Costy i Garay’a, na murawie pojawili się Domenech, Gaya oraz Diakhaby.

Od pierwszych minut sporo działo się na murawie Amsterdam Arena – w drugiej minucie nieznacznie niecelnie główkował Rodrigo, a chwilę później, pod drugą bramką pomylił się Mazraoui. Chwilę później w pole karne wdarł się jeszcze Tadić, ale próba Serba ugrzęzła w bocznej siatce.

W 24. minucie, na prowadzenie wyszły Nietoperze – Ferran Torres doskonale dograł do niepilnowanego w szesnastce rywali Rodrigo, który strzałem pod poprzeczkę nie dał Onanie szans na skuteczną interwencję. W końcówce pierwszej połowy, najpierw piłkę z linii bramkowej po próbie Alvareza wybił Parejo, a chwilę później, strzał Rodrigo wybronił nogami Onana.

Dziesięć minut po przerwie, o sporym szczęściu mogli mówić gospodarze, albowiem piłkę tuż obok słupka posłał Rodrigo. W 67. minucie, powinno być za to 1:1 – po dograniu van de Beeka, z siedmiu metrów w światło bramki nie trafił Ziyech. Kilka minut później, w dogodnej sytuacji znalazł się za to Lang, ale piłka ponownie nie znalazła dorgi do siatki.

Niezwykle gorąco zrobiło się jeszcze w końcowych minutach – zwycięstwo Valencii uratował jednak Domenech, który wybronił zarówno strzał Martineza, jak i próbę Ziyecha. W doliczonym czasie gry, z boiska wyleciał jeszcze Gabriel, który bardzo nerwowo zareagował na faul Tadicia. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Nietoperze zameldowały się w fazie pucharowej Champions League!

AFC Ajax – Valencia CF 0:1 (0:1)

0:1 Rodrigo 24′