LE: Getafe gra dalej

Liga Europejska
Liga Europejska Na zdjęciu: Liga Europejska

Getafe CF w roli gospodarza pokonało FK Krasnodar 3:0 w spotkaniu fazy grupowej Ligi Europy. Tym samym ekipa z La Liga może cieszyć się z awansu do 1/16 finału rozgrywek.

Z punktu widzenia sytuacji w tabeli C z wszystkich czwartkowych meczów najciekawiej zapowiadał się bój rozgrywany na Coliseum Alfonso Perez. Wszystko dlatego, że obie ekipy przed spotkaniem miały taki sam bilans punktowy.

Co prawda bezbramkowy remis premiował awansem team z Hiszpanii, ale w żadnym stopniu nie przeszkadzało to w tym, aby Getafe w pierwszej połowie było strona dominującą na boisku. W każdym razie z przewagi ekipy z La Liga niewiele wynikało, więc do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis.

W drugiej połowie worek z bramkami został rozwiązany, a stało się tak dzięki golowi Leandro Cabrery, który w w 76. minucie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, kierując piłkę do siatki po efektownym strzale z powietrza. Trzy minuty później prowadzenie Getafe podwyższył strzałem pod poprzeczkę Jorge Molina,.

Ostatnie słowo należało z kolei do Kenedy’ego, który w ostatnich fragmentach rywalizacji zdobył bramkę na 3:0. Tym samym hiszpańska ekipa z dorobkiem 12 punktów zakończyła zmagania w grupie na drugiej pozycji.

Getafe CF – FK Krasnodar 3:0 (0:0)

1:0 Cabrera 76′
2:0 Molina 79′
3:0 Kenedy 86′