REKLAMA
REKLAMA

Mancini: To był udany rok dla reprezentacji Włoch

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Football Italia  |  19.12.2019 14:23
Mancini: To był udany rok dla reprezentacji Włoch

Roberto Mancini  |  fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze wracają na boiska!
Piłkarska reprezentacja bez większego kłopotu wywalczyła awans na przyszłoroczne Euro 2020. Tymczasem selekcjoner Squadra Azzurra w jednym ze swoich ostatnich wywiadów dał do zrozumienia, że dla piłkarskiej reprezentacji Włoch rok 2019 był bardzo udany.

- Można z czystym sumieniem powiedzieć, że to był bardzo udany rok dla reprezentacji Włoch - powiedział Roberto Mancini w rozmowie z Gazzetta Sports Awards.

- W każdym razie cały czas mam nadzieję, że to, co najlepsze, jest przed nami - zaznaczył włoski trener.

- Nie mogliśmy zrobić nic więcej. Mocno wierzę, że w przyszłym roku będzie mogli świętować coś istotnego - powiedział były szkoleniowiec Zenitu Sankt Petersburg.

- Zrobiliśmy wspólnie wiele dobrego, ale w moim odczuciu w przyszłym roku musimy pracować jeszcze ciężej, aby móc się cieszyć z osiągnięcia czegoś fajnego - rzekł Mancini.

Włochy zmierzą się ze Szwajcarią, Walią i Turcją w fazie grupowej mistrzostw Europy, a opiekun Squadra Azzurra nie ukrywał, że jego drużynę stać na to, aby wygrać swoją grupę.

- Dzisiaj nie mamy Francesco Tottiego, ani Alessandro Del Piero, ale mamy zespół złożony z kilku dobrych technicznie graczy, którzy świetnie się ze sobą dogadują. To jest najważniejsze - powiedział Włoch.

Reprezentacja Włoch zagra o to, aby wygrać turniej. Nawet, jeśli nie zaczniemy Euro 2020 jako faworyt. Są reprezentacje mocniejsze od nas, ale od teraz do czerwca mamy czas na to, aby poprawić się na różnych płaszczyznach - kontynuował Mancini.

- Nasza grupa na pewno nie jest łatwa. W każdym razie możemy być w dobrym położeniu, bo zagramy wszystkie swoje w grupie mecze na Stadio Olimpico - skwitował opiekun reprezentacji Włoch.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

xxBANGxx | 19.12.2019 14:48

Udany to za mało powiedziane. To była najlepsza reprezentacja Italii w historii swoich występów w eliminacjach. Mancini wykonuje świetną pracę, a Italia może sporo ugrać na przyszłorocznej imprezie. Potencjał jest wielki.

dalmare | 19.12.2019 15:52

"...powiedział Roberto Mancini w rozmowie z Gazzetta Sports Awards..."-  powiedział podczas Gazzetta Sports Awards, gali na której otrzymał sportową nagrodę Człowiek Roku.euro2020.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy