Monaco tym razem bez szans z PSG!

Kylian Mbappe

Paris Saint-Germain tym razem nie dało żadnych szans Monaco. W rozegranym w środę zaległym meczu 15. kolejki Ligue 1, mistrzowie Francji pewnie wygrali 4:1 na Stade Louis II.

Obie drużyny miały okazję mierzyć się ze sobą kilka dni temu, w niedzielę. Wówczas Monaco postawiło paryżanom trudne warunki i mecz zakończył się remisem 3:3.

Wynik środowe spotkania PSG otworzyło w 24. minucie. Po prostopadłym podaniu Angela Di Marii, z piłką w pole karne wpadł Kylian Mbappe i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w siatce.

Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Neymar. Jedenastka została podyktowana za faul Kamila Glika.

Po przerwie PSG nadal stwarzało groźniejsze sytuacje i w 73. minucie zdobyło trzeciego gola. Po dośrodkowaniu Marco Verrattiego, do siatki uderzeniem z ośmiu metrów trafił zupełnie niepilnowany Pablo Sarabia.

Monaco było stać jedynie na honorowego gola w końcówce meczu. W 87. minucie do bramki strzeżonej przez Kyliana Navasa trafił Tiemoue Bakayoko. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do podopiecznych Thomasa Tuchela. W doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:1, wykorzystując podanie Neymara, ustalił Mbappe.

AS Monaco – Paris Saint-Germain 1:4 (0:2)

0:1 Mbappe 24′
0:2 Neymar (k.) 45+2′
0:3 Sarabia 73′
1:3 Bakayoko 87′
1:4 Mbappe 90+2′