Man Utd wygrywa na Stamford Bridge!

Harry Maguire

Nie brakowało emocji w poniedziałkowym hicie 26. kolejki Premier League. Manchester United odniósł bardzo ważne zwycięstwo w walce o miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli. Czerwone Diabły na Old Trafford pokonały 2:0 Chelsea.

Początek spotkania należał do podopiecznych Franka Lamparda, którzy w pierwszych dziesięciu minutach dwukrotnie zagrozi bramce rywali. Swoje okazje mieli James i Willian, ale piłka po ich strzałach mijała bramkę. Kilkanaście minut później bardzo dobrej okazji nie zdołał również wykorzystać Batshuayi.

W końcówce pierwszej połowie inicjatywę przejęli piłkarze Manchesteru United. W 38. minucie po ładnej wymianie piłki z Fernandesem do sytuacji strzeleckiej doszedł Martial, ale uderzył obok bramki.

W doliczonym czasie gry Manchester United wyszedł na prowadzenie. Po świetnej akcji z lewej strony boiska i precyzyjnym dośrodkowaniu Wana-Bissaki, bramkarza Chelsea ładnym strzałem głową w trudnej sytuacji pokonał Martial.

Dziesięć minut po przerwie Chelsea powinna doprowadzić do wyrównania, ale uderzenie Pedro z siedmiu metrów zostało w ostatniej chwili zablokowane przez jednego z obrońców. Kilka chwil później piłkę do bramki Czerwonych Diabłów, po dośrodkowaniu rzutu rożnego, wpakował Azpiliceuta. Gol nie został jednak uznany, bowiem zdaniem sędziego Hiszpan faulował Williamsa.

W 64. minucie bliski zdobycia drugiego gola dla Manchesteru United był Bruno Fernandes, ale piłka po jego strzale z rzutu wolnego trafiła w słupek. Trzy minuty później podopieczni Ole Gunnara Solskjaera cieszyli się z drugiego gola. Świetne dośrodkowanie Fernandesa z rzutu rożnego strzałem głową na gola zamienił Maguire.

W 78. minucie piłka po raz drugi w tym meczu wylądowała w bramce Manchesteru United i po raz drugi gol nie został uznany. Po interwencji VAR dopatrzono się pozycji spalonej strzelca Giroud. W samej końcówce Chelsea miała jeszcze jedną okazję, ale piłka po strzale Mounta z rzutu wolnego trafiła w słupek.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 3:0 mógł ustalić Ighalo, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Caballero po podaniu Fernandesa, ale przegrał ten pojedynek.

Chelsea FC – Manchester United 0:2 (0:1)

0:1 Martial 45+1′
0:2 Maguire 67′