LM: Man City górą na Santiago Bernabeu

Kevin De Bruyne

Manchester City wygrał w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt 2:1. Warto zaznaczyć, że Królewscy kończyli zawody w zdekompletowanym zestawieniu.

Konfrontacja ekipy ze stolicy Hiszpanii z aktualnymi mistrzami Anglii awizowana przez media było jako bój Zinedine’a Zidane’a z Josepem Guardiolą. Według bukmacherów w roli delikatnego faworyta do swojej potyczki podchodzili przedstawiciele Premier League. Real przystępował jednak do spotkania z atutem własnego boiska.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji z udziałem obu teamów nie działo się zbyt wiele. Oczywiście każda z ekip wypracowała sobie sytuacje strzeleckie, ale znając potencjał obu drużyn, można się było spodziewać znacznie więcej, chociaż nie wolno zapominać, że w dwumeczu trzeba oszczędnie dysponować siłami.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 21. minucie, gdy Gabriel Jesusu starał się pokonać Thibauta Courtoisa, ale bez efektu. Odpowiedź Man City miała natomiast miejsce w 30. minucie, gdy swoich sił spróbował Karim Benzema. Niemniej piłka po uderzeniu głową Francuza nie znalazła drogi do siatki.

Wynik meczu został otwarty po zmianie stron, gdy na listę strzelców wpisał się Isco, który w 60. minucie wykorzystał podanie Viniciusa Juniora. Goście zdołali wyrównać w 78. minucie za sprawą gola Brazylijczyka Gabriela Jesusa.

Gdy wydawało się, że starcie na Santiago Bernabeu zakończy się remisem, to rzut karny na gola zamienił w 82. minucie Kevin De Bruyne. Tym samym po pierwszym meczu w lepszym położeniu jest ekipa z Anglii, która ma przed sobą spotkanie rewanżowe na swoim stadionie, które jest zaplanowane na 17 marca.

Real Madryt – Manchester City 1:2 (0:0)