Fortuna Dusseldorf remisuje na wyjeździe

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

W ramach 25. kolejki Bundesligi na Opel Arena, Mainz mierzył się z Fortuną Dusseldorf. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Rywalizacja toczyła się między drużynami z dołu tabeli. Mimo kiepskiej formy obydwu drużyn rywalizacja była dość emocjonująca.

Lepszą grę prezentowali goście. Piłkarze Fortuny częściej utrzymywali się przy piłce i wręcz bombardowali bramkę przeciwnika.

Koniec pierwszej połowy zakończył się bezbramkowym remisem. Goście marnowali dogodne sytuacje i sami są sobie winni.

W drugiej połowie błąd obrońców wykorzystał Mateta, który wysokim lobem otworzył korytarz dla Oztunaliego. Pomocnik wbił piłkę do siatki głową z przed samej linii bramkowej.

Pod koniec spotkania Mateta otrzymał drugą żółtą kartkę. Zawodnik, który kilkanaście minut wcześniej asystował, dopuścił się bezsensownego faulu i uderzył rywala łokciem.

Gra w osłabieniu dała się we znaki i tuż przed końcem meczu, gola na wagę remisu zdoył Karaman. Turek wykorzystał błąd bramkarza podczas obrony strzału i mocnym strzałem w prawy róg bramki doprowadził do wyrównania.

Mainz – Fortuna Dusseldorf 1:1 (0:0)

1:0 Oztunali 62′
1:1 Karaman 85′