REKLAMA
REKLAMA

Władze konkretnych lig chcą przełożenia Euro 2020

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: ANSA  |  12.03.2020 09:25
Władze konkretnych lig chcą przełożenia Euro 2020

 |  Euro 2020

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
UEFA na każdym kroku podkreśla, że nie trafiła do niej żadna prośba ws. przełożenia Euro 2020 w związku z masowym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Niewykluczone, że dzisiaj taki stan rzeczy ulegnie zmianie, donosi agencja prasowa ANSA.

Najnowsze wieści medialne wskazują, że dzisiaj ma dojść do rozmów władz Europejskiej Unii Piłkarski z przedstawicielami Serie A, Bundesligi, La Liga i Ligue 1 w ramach wideokonferencji. Tematem głównym ma być przełożenie mistrzostw Europy, które według aktualnych planów mają zacząć się 12 czerwca.

Przypomnijmy, że turniej z udziałem najlepszych reprezentacji ze Starego Kontynentu ma się zacząć na Stadio Olimpico w Rzymie. Jeśli faktycznie Euro miałoby wystartować zgodnie z planem, to praktycznie niemożliwe będzie dokończenie rozgrywek ligowych w poszczególnych ligach. Warto zaznaczyć, że mecze w Serie A zostały zawieszone do 3 kwietnia.

Bardzo możliwe, że niebawem w kolejnych krajach europejskich będą podejmowane decyzje o wstrzymaniu rozgrywek. Na dzisiaj zdecydowana większość podjęła decyzję, aby mecze rozgrywane były bez udziału kibiców.

Koronawirus został już ogłoszony pandemią przez Światową Organizację Zdrowia, a przypadki gwałtownie rosną w całej Europie, a także w Stanach Zjednoczonych.

Jeśli Euro 2020 nie zostanie przełożone, różne ligi będą musiały wypracować sposób przyznania tytułu mistrzowskiego, miejsc w europejskich pucharach oraz podjąć decyzję o spadkach z ligi.

Warto zaznaczyć, że UEFA przełożyła już mecze Ligi Europy Inter - Getafe i Sevilla - Roma.
REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 2 komentarze

sortowanie: rosnąco | malejąco

Luczywo | 12.03.2020 09:48

Dosc tej dziecinady, trzeba isc po rozum do glowy.

Poro6niec | 12.03.2020 10:34

szekle ważniejsze, ciekawe na co jeszcze czekają skoro wirusa zaczynają łapać piłkarze, mało kogo obecnie interesuje EURO gdy na horyzoncie pojawiło się widmo katastrofy gospodarczej na naszym kontynencieeuro2020.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy