REKLAMA
REKLAMA

Boniek: Należy podjąć nadzwyczajne decyzje

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  17.03.2020 11:04
Boniek: Należy podjąć nadzwyczajne decyzje

Zbigniew Boniek  |  fot. Grzegorz Wajda

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie Członek Komitetu Wykonawczego UEFA w osobie Zbigniewa Bońka przyznał w rozmowie z La Gazzetta dello Sport, że Europejska Unia Piłkarska stoi w obliczu niepewnych czasów, więc bardzo możliwe, że nie będzie mogła podjąć ostatecznych decyzji w trakcie dzisiejszej widekonferencji.

Większość rozgrywek piłkarskich w Europie została zawieszona w związku z pandemią koronawirusa, w tym w europejskie puchary, a Boniek przekonuje, że nie można być pewnym tego, że sezon 2019-2020 zostanie skończony. Były reprezentant Polski wierzy jednak w to, że nowa kampania będzie mogła wystartować w sierpniu.

- UEFA nie może podjąć ostatecznej decyzji. Możemy sobie tylko wyobrazić hipotezy, na których można się oprzeć - mówił Boniek w rozmowie z La Gazzetta dello Sport.

- Nie wiadomo, co się stanie, jeśli wszyscy będziemy gotowi do gry w maju - zaznaczył prezes PZPN-u.

- Niestety wszystko jest możliwe. Jeśli nie będzie można grać w Polsce, we Włoszech, gdziekolwiek, nie wiem, co by się stało z tytułami i spadkami. To duży problem. Nie sądzę jednak, aby były możliwości zakończenia sezonu jesienią - powiedział Boniek.

- Moim zdaniem lepiej zamknąć sezon 30 czerwca i zacząć nowy w sierpniu. Miejmy nadzieję, że będzie można ustalić ostateczne klasyfikacje. W przeciwnym razie UEFA będzie musiała opracować system, uwzględniający różne możliwości - uzupełnił Polak.

- Jesteśmy w niebezpieczeństwie i należy podjąć nadzwyczajne decyzje - skwitował sternik futbolowej centrali.
REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy