REKLAMA
REKLAMA

Euro jednak w 2021 roku? To zburzy terminarz piłkarski!

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: BBC  |  17.03.2020 12:14
Euro jednak w 2021 roku? To zburzy terminarz piłkarski!

 |  Euro 2020

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
W mediach angielskich pojawiają się pierwsze doniesienia na temat decyzji władz UEFA w sprawie Euro 2020. Podobno decydenci Europejskiej Unii Piłkarskiej są zwolennikami przesunięcia Mistrzostw Europy o rok, czytamy na łamach portalu BBC Sport.

Powyższa decyzja miałaby na celu pozwolić poszczególnym ligom na dokończenie rozgrywek. Warto jednak zaznaczyć, że rozegranie Euro w 2021 roku miałoby swoje konsekwencje w kalendarzu piłkarskim.

Trzeba pamiętać, że na przyszły rok zaplanowane są też inne imprezy piłkarskie organizowane przez UEFA. Mowa między innymi o Mistrzostwach Europy kobiet, Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do lat 21. Trzeba też pamiętać, że na przełomie maja i czerwca 2021 roku mają się odbyć kluczowe spotkania w Lidze Narodów UEFA.

Na czerwiec przyszłego roku jest też zaplanowana pierwsza edycja rozszerzonych Klubowych Mistrzostw Świata organizowanych przez FIFA.
REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 7 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

BOYSSAN | 17.03.2020 12:31

Przesunięcie na 2021 byłoby najlepsza decyzja jaka UEFA może teraz podjąć.

wojojuve | 17.03.2020 12:48

Zdecydowanie tak. Liga Narodow oraz KMS to smiech na sali, niewiele istotniejsze od meczy towarzyskich. Kobiety i tak nie zagraja w turnieju meskim, wiec nie ma kolizji, a jesli chodzi o tv to i tak nikt nie oglada tej amatorszczyzny... Co do U21 to mysle, ze niewielka liczba pilkarzy zagralaby w obydwu turniejach, wiec strata jest mala.

xxBANGxx | 17.03.2020 14:59

Jeśli wirus się nie zatrzyma, to straty będą liczone w miliardach (a zapewne w Bielinach) euro, dlatego taki termin ME to będzie najmniejszy problem, kiedy gospodarka się zawali. Ekonomia to nie żarty, a przy stratach, które moga nastąpić, możemy być świadkami największego kryzysu na świecie, który swoim rozmiarem przyćmi ten z lat 30-tych ubiegłego wieku.

xxBANGxx | 17.03.2020 14:59

*bilionach, nie wiem skąd ten Bieliny

mr_roba | 17.03.2020 16:52

Ogólnie ilość tych wszystkich turniejów powoduje powoduje bardziej przesyt.
Przecież KMS, gdzie walczą drużyny, o których nikt nie słyszał by na półfinał i finał zagościli profesorowie z Europy i Ameryki Płd. to żart z kibiców.
Przyznaje, że kolka razy obejrzałem mecze gdzie poziom co najwyżej naszej Ekstraklasy.
Kobiece rozgrywki to rozrywka tylko dla zawodników i ich rodzin. Przecież tam jest poziom rodem z Orików.
Szczerze mówiąc Euro z tyloma zespołami przestaje elektryzować.
Co za dużo to nie zdrowo.

mad_PD | 17.03.2020 18:20

Zgadzam się, że piłka nożna kobiet mogłaby być rozgrywana w tym samym czasie kiedy ME, ale o to właśnie chodzi UEFA, by spopularyzować te rozgrywki, a najlepszym rozwiązaniem jest granie, kiedy nie ma męskich rozgrywek.
KMŚ mogłyby być rozgrywane tak jak teraz -zimą jeszcze na starych warunkach - wyjątkowo.

To EURO mam nadzieję, że jedno z ostatnich w tak wielu państwach. O ile MŚ w niemal całej Ameryce Płn są do zaakceptowania, bo logistycznie pewnie będzie to bdb zorganizowane, ale też martwi oczywiście aż tyle ekip uczestniczących, to w Europie zawsze w jakimś państwie może się coś dziać, co sprawi, że rozgrywki nie będzie możliwości rozegrania meczów.

Ligę Narodów przełożyć i grać ewentualnie mecze towarzyskie.

mad_PD | 17.03.2020 18:26

Widzę, że Euro 2024 tylko w Niemczech, Euro 2028 też co najwyżej w 4 państwach (bałkańskich)euro2020.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy