REKLAMA
REKLAMA

Rewolucyjny pomysł Mundo Deportivo na grę

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: Mundo Deportivo  |  01.04.2020 11:22
Rewolucyjny pomysł Mundo Deportivo na grę

Luis Suarez  |  fot. Cosmin Iftode / Sport Pictures

Oceń bukmachera i wygraj nagrody!
W trakcie pandemii koronawirusa, która sparaliżowała życie piłkarskie na cały świecie, praktycznie codziennie pojawiają się różne pomysły związane z rozegraniem sezonów ligowych w poszczególnych krajach. Mundo Deportivo proponuje rewolucyjne rozwiązanie.

Hiszpański dziennik stworzył plan, który miałby na celu przygotować piłkarzy do mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia 2022 roku. Mundo Deportivo sugeruje, że dobrym rozwiązaniem dla klubów byłoby udanie się do Ameryki Południowej, gdzie drużyny przebywałyby przez kilka miesięcy.

Nowy sezon miałby toczyć się po drugiej stronie oceanu z udziałem ekip ze Starego Kontynentu. Konkretne drużyny miałyby walczyć o mistrzostwo otwarcia i mistrzostwo zamknięcia. Rozpoczęcie tego typu rozgrywek miałoby mieć miejsce w październiku 2018 roku. Ostatni taki turniej miałby być rozegrany w styczniu 2023 roku. Oczywiście temat jest w fazie analizy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

mad_PD | 01.04.2020 13:18

Też o tym myślałem. Ale czy nie lepiej w Chinach, gdzie już piłkarze wrócili do treningów? Do tego zadowolony byłby Tebas, bo otworzyłby się dodatkowo na ich rynek, co może pozwoliłoby zmniejszyć mocno stratę finansową spowodowaną pandemią. Mecze byłyby o 12 więc dostępne dla każdego kibica w Hiszpanii i na świecie, i tak siedzą w domach.
W Ameryce pld mecze byłyby czasem późnymi godzinami nocnymi.

mad_PD | 01.04.2020 13:25

A o korzyściach grania systemem większości lig południowoamerykańskich pisałem na kanale p. Ćwiakały, ale bez odpowiedzi. Granie sezonu otwarcia i zamknięcia Clausura i Apertura jest opcją na takie ciężkie czasy, gdy nie można by było dokończyć sezonu, a jeszcze sporo meczów do końca ligi. Dodatkowo aspekt degradacji zespołów jest ciekawszy, bo bierze się wspolczynnik że srednią, dzięki czemu nie ma meczów o pietruchę jak to ma miejsce w Europie, bo zespoły są świadome, że za rok te punkty mogą być na wagę złota.

Joker | 01.04.2020 16:46

Widać, że już dziennikarzom zaczyna się nudzić i coraz bardziej abstrakcyjne pomysły przychodzą im do głowy, no ale rozumiem że trzeba czymś te strony zapełnić, więc nie mam pretensji...

Ermac | 01.04.2020 17:36

Ja wiem , że jest pierwszy kwietnia, ale mówiąc poważnie, rozgrywki ligowe i LM interesują mnie w tym momencie tyle co zeszłoroczny śnieg. :]

Joker | 01.04.2020 20:33

Ermac
Niby tak, ale ja szczerze mówiąc dla zdrowia psychicznego jakiś mecz bym obejrzał, zwłaszcza że od czytania książek to już oczopląsu dostaje, hehe :) a to nie jest tak, że nagle zacząłem czytać książki, bo czytam regularnie od lat, jednak teraz w te 3 tygodnie przeczytałem ich tyle (jedenastą czytam właśnie) co zwykle w 6-9 miesięcy :)

RaulMadrid | 01.04.2020 23:47

Joker

To może jakiś film? Ja to już nie wiem co oglądać, ani czytać... hehe. Disney plus jest dostępny to do klasyk dla dzieci z lat 90 wracam hehe. Polecam Ci film epidemia strachu z Mattem Damonem.

A jak w temacie książek jesteś to może coś polecisz bo Ja to za fantastyka ogólnie jestem i horrorem trochę, ale większość z tego to mam już za sobą z całą seria Kinga na czele.

Pozdrawiam i zdrówka życzę.

DiffretAngle | 02.04.2020 00:02

RaulMadrid
a co Cię z SF interesuje?
Ja "ostatnio" trzaskam space opery. Są dobre i gorsze, ale przeczytałem ze 40 książek w tematyce to Ci coś mogę wybrać.
Horrory już mniej, choć Koontz i King oczywiście zaliczeni.

Joker | 02.04.2020 01:28

RaulMadrid
A wiesz, że jestem jedną z tych niewielu dziwnych osób, które nie lubią oglądać filmów, serio :) Przy 95% filmów po 20-30 minutach zaczynam oglądać ściany w domu, hehe :) nie dotyczy to jednak seriali, bo jak mnie jakiś wciągnie to mogę obejrzeć nawet cały sezon na raz, ale wszystkie które mnie interesowały już obejrzałem, a poza Grą o Tron nie mam w zwyczaju czegoś oglądać więcej niż raz, bo mi szkoda czasu :)

Co do książek to też lubię Kinga. Ostatnio przeczytałem Outsidera (i serial obejrzałem, i w sumię nie wiem co lepsze, bo zarówno książka jak i serial miały swój ciekawy klimat), też ciekawa jest trylogia Mr Mercedes (serial w sumie też w miarę ok, ale książka lepsza), czytałem też w ostatnim czasie Carrie.

Ogólnie jeśli chodzi o fantastykę to teraz jest masa ciekawych książek z tego gatunku. Co Ci mogę polecić ? Jak Ci nie przeszkadza, że bohaterkami książki są same kobiety (niektórym to przeszkadza, ja tego nie rozumiem, ale wiem iż tak jest) to polecam trylogię Czerwonego Klasztoru, świetnie zbudowane postaci, oryginalna fabuła i taka mroczna opowieść, bardzo wciąga. Vicious i Vengeful Victorii Schwab również bardzo oryginalna opowieść o parze młodych ludzi, którzy rozwinęli w sobie niezwykłe umiejętności, genialna jest ta para głównych bohaterów, szalenie inteligentna, ale też mściwa i brutalna. Polecam też Mroczne dzieje Elizabeth Frenkenstein, taki dość lekki horror, przyjemnie się to czyta.

Poza tym coś polskich autorów czyli trylogia Dożywocie Marty Kisiel i może kolejną trylogię Martyny Raduchowskiej Szamanka od umarlaków, są to dość oryginalne pozycje, w których poza grozą jest też sporo czarnego humoru, nie każdemu się to podoba, ale dla mnie były całkiem ok.

Ermac | 02.04.2020 10:36

@Joker

Dla zdrowia psychicznego to ja bym chciał mieć tyle wolnego czasu żeby wystarczyło na te jedenaście książek w 3 tygodnie, a tak przez korona doszły nowe obowiązki i mam jeszcze mniej czasu niż wcześniej.
Generalnie mam co robić i piłki na dzień dzisiejszy w ogóle mi nie brakuje, jedynie ograniczenie aktywności na świeżym powietrzu jest dla mnie problemem.

Joker | 02.04.2020 10:52

Ermac
Ja tam akurat obowiązki mam te same, bo i tak 90% pracy wykonuje w domu, ale odpadło mi oglądanie meczów czy jakieś wyjście ze znajomymi, także jakby nie patrzeć mam kilka zagospodarowanych godzin mniej dziennie i coś konstruktywnego usiłuję z nimi zrobić :)

A to Ty w służbie zdrowia robisz czy coś w tym stylu, że teraz masz więcej roboty?

Ermac | 02.04.2020 12:21

@Joker

Na szczęście nie.euro2020.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy