REKLAMA
REKLAMA

UEFA grozi Belgom i innych federacjom wykluczeniem z pucharów

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: Football Italia  |  03.04.2020 06:00
UEFA grozi Belgom i innych federacjom wykluczeniem z pucharów

UEFA

Piłkarze wracają na boiska!
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ostrzegła belgijskie kluby, że jeżeli ich ligowy sezon zostanie zakończony wcześniej, to drużyny zostaną wyrzucone z europejskich pucharów w sezonie 2020/21.

Władze Jupiler Pro League wyraziły poparcie dla natychmiastowego zakończenia obecnego sezonu i przyznania mistrzowskiego tytułu Club Brugge. UEFA pozostaje jednak przy stanowisko, że wznowienie sezonu po ustąpieniu pandemii koronawirusa jest priorytetem.

- Nie sądzę, aby była to słuszna decyzja. Solidarność nie jet ulicą jednokierunkową. Nie możesz prosić o pomoc, a potem sam decydować, co ci najbardziej odpowiada. Belgowie oraz federacje, które rozważają zrobienie tego samego, narażają swój udział w europejskich pucharach w kolejnym sezonie - powiedział prezydent UEFA Aleksander Ceferin.

- UEFA pragnie, aby wszystkie rozgrywki zostały dokończone, nawet jeśli może to oznaczać wyjście bardzo daleko poza ramy czasowe i rozegranie wszystkich pozostałych spotkań bez udział kibiców - kontynuował.

- Piłka nożna nie jest taka sama bez kibiców, ale na pewno lepiej jest grać i oglądać ją w telewizji, niż nie mieć jej w ogóle z powrotem. To jest to, czego chcą ludzie - dodał Ceferin.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco