REKLAMA
REKLAMA

Galliani zwolennikiem systemu gry wiosna-jesień

dodał: Łukasz Pawlik  |  źródło: La Gazzetta dello Sport  |  10.04.2020 11:54
Galliani zwolennikiem systemu gry wiosna-jesień

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020   |  fot. adidas

Piłkarze wracają na boiska!
Dyrektor generalny AC Monzy w osobie Adrianp Gallianiego zasugerował w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów, aby w najbliższych latach sezony w Europie były rozgrywany w podobnej formie, jak w Ameryce Południowe. Tym samym nowa kampania miałaby według tej reguły wystartować na początku 2021 roku.

Cały czas szeroko omawiane jest wznowienie rozgrywek ligowych na Starym Kontynencie. Tymczasem były działacz AC Milanu jest zdania, że dobrym rozwiązaniem byłaby zmiana formatu sezonu ligowego.

- Przez dwa lata powinniśmy grać tak, jak drużyny w Ameryce Południowej, sezon ligowy miałby być rozgrywany w trakcie roku kalendarzowego - powiedział Galliani w rozmowie La Gazzetta dello Sport.

- Sezon 2020–21 można rozpocząć się w lutym 2021 r.. Kolejna kampania mogłaby wystartować analogicznie w 2022 roku - kontynuował Włoch.

- Po tym czasie moglibyśmy wrócić do starych zwyczajów. Chociaż jestem przekonany, że po tych dwóch latach każdy doszedłby do wniosku, że to dobre rozwiązanie - zaznaczył 75-latek.

- Rozgrywanie spotkań w lipcu lub sierpniu w godzinach wieczornych to byłaby świetna opcja. Wydaje mi się, że na trybunach byłaby w tym czasie także większa liczba kibiców - dodał Galliani.

- FIFA zdecydowała się już przenieść mistrzostwa świata na koniec 2022 roku. Myślę, że powinniśmy zrobić to samo z Mistrzostwami Europy i Copa America w 2021 r roku - powiedział urodzony w Monzie działacz piłkarski,

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco