Borussia gromi, hattrick Sancho!

Jadon Sancho

Bez niespodzianki obeszło się w ostatnim niedzielnym meczu 29. kolejki Bundesligi. Borussia Dortmund rozgromiła na wyjeździe 6:1 ostatni w tabeli Paderborn. Trzy gole dla wicelidera Bundesligi zdobył wracający do wysokiej formy Jadon Sancho.

Zmarnowane okazje

Borussia przystępowała do niedzielnego spotkania w roli zdecydowanego faworyta. Biorąc po uwagę wyniki innych spotkań, podopieczni Luciena Favre’a nie mogli sobie pozwolić w tym meczu na stratę punktów. W pierwszej połowie nie znaleźli jednak sposobu na pokonanie bramkarza ostatniej drużyny ligowej tabeli.

Goście z Dortmundu mieli swoje okazje, ale brakowało im precyzji w decydujących momentach. Klarownych sytuacji nie potrafili jednak wykorzystać Thorgan Hazard, Raphael Guerreiro i Julian Brandt. Na przerwę obie jedenastki schodziły jednak przy bezbramkowym remisie.

Siedem goli w drugiej połowie

Wicelider Bundesligi wynik meczu otworzył w 54. minucie, gdy z pięciu metrów, wykorzystując niepewną interwencję bramkarza, do siatki trafił Hazard. Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem piłkę, do praktycznie pustej bramki, po dograniu Juliana Brandta z lewej strony, skierował Jadon Sancho.

W 71. minucie niezrozumiałą decyzję podjął sędzia tego spotkania, który podyktował rzut karny dla Paderborn za zagranie piłki ręką przez Emre Cana. Zawodnik Borussii nie miał jednak w tej sytuacji żadnej intencji nieprzepisowego zatrzymania futbolówki. Jedenastkę mocnym strzałem wykorzystał Uwe Hünemeier.

Borussia bardzo szybko odpowiedziała trzecim trafieniem. Po podaniu Hazarda piłkę w polu karnym otrzymał Sancho i mocnym strzałem z czternastu metrów pokonał Zingerle. Podopieczni Luciena Favre’a nie zamierzali jednak na tym poprzestawać. W końcówce spotkania zdobyli jeszcze dwie bramki, potwierdzając swoją dominację w tym meczu.

W ostatnich pięciu minutach meczu Borussia dobija swojego rywala zdobywając kolejne trzy gole. Do bramki Paderborn kolejno trafiali Achraf Hakimi, Marcel Schmelzer i Jadon Sancho, który tym samym skompletował hattricka.

W zespole Borussii kolejne pełne 90 minut z kapitańską opaską rozegrał były reprezentant Polski Łukasz Piszczek.