REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020 tylko w Wielkiej Brytanii? UEFA zabrała głos

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Sky Sports  |  15.11.2020 18:21
Euro 2020 tylko w Wielkiej Brytanii? UEFA zabrała głos

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020   |  fot. adidas

Nowy profil goal.pl na Facebooku!
Z powodu pandemii koronawirusa, która opanowała świat, turniej Euro 2020 przeniesiono na przyszły rok. Rozważano też rezygnację z rozegrania tych zmagań w dwunastu różnych miastach. Ostatecznie, jak donosi Sky Sports, UEFA nie zmieni lokalizacji turnieju.

W mediach pojawiły się doniesienia, jakoby europejska unia piłkarska rozmawiała z Angielską Federacją odnośnie rozegrania całego turnieju w Wielkiej Brytanii. UEFA szybko odniosła się do tych spekulacji i je zdementowała.

„Chcemy zachować turniej Euro 2020 w formacie, jaki potwierdziliśmy już wcześniej. To samo tyczy się gospodarzy poszczególnych meczów. Ściśle współpracujemy z tymi ośrodkami w sprawie organizacji mistrzostw” - powiedział rzecznik UEFA, którego cytuje Sky Sports.

Euro z kibicami czy bez?


Angielska Federacja ani nie potwierdziła, ani nie zaprzeczyła jakoby prowadziła wcześniej jakiekolwiek negocjacje w sprawie przejęcia mistrzostw Europy. Wielka Brytania tak czy inaczej będzie gościć reprezentacje na dwóch obiektach - w Londynie i Glasgow.

Największą niewiadomą pozostaje to czy na trybunach w czasie imprezy, którą zaplanowano na czerwiec i lipiec będą kibice. Wszystko zależy rzecz jasna od pandemii koronawirusa i skutecznej walki z tą chorobą. Jest szansa, że na wiosnę przyszłego roku w obiegu będzie już szczepionka. Dawałoby to szanse na to, że na wszystkich obiektach Euro 2020 pojawią się kibice.

Gospodarze Euro 2020:
Amsterdam (Holandia) - Johan Cruyff Arena
Baku (Azerbejdżan) - Olympic Stadium
Bilbao (Hiszpania) - San Mames
Bukarest (Rumunia) - Arena Nationala
Budapeszt (Węgry) - Puskas Arena
Kopenhaga (Dania) - Parken Stadium
Dublin (Irlandia) - Aviva Stadium
Glasgow (Szkocja) - Hampden Park
Londyn (Anglia) - Wembley Stadium
Monachium (Niemcy) - Allianz Arena
Rzym (Włochy) - Stadio Olimpico
Sankt Petersburg (Rosja) - Krestovsky Stadium
REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 0 komentarzy