REKLAMA
REKLAMA

Grupa A Euro 2020


Podczas losowania Euro 2020 od razu poznaliśmy pełny skład grupy Euro 2020. Jej "gospodarzem" oraz zdecydowanym faworytem jest bez wątpienia reprezentacja Włoch, która jako pierwsza z czwórki wywalczyła awans do turnieju finałowego.

Włosi w grupie będą w komfortowej sytuacji, bowiem wszystkie trzy spotkania rozegrają przed własną publicznością, na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Pozostałe trzy zespoły będą zmuszone kursować między stolicą Włoch, a odległym Baku.

Do grupy A trafiły również reprezentacje Turcji, Walii i Szwajcarii. Biorąc pod uwagę potencjał obu zespołów, o drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem do fazy pucharowej powinni walczyć Turcy i Szwajcarzy. Walia będzie z pewnością uważana za "kopciuszka" tej grupy. Nie mniej jednak żaden z zespołów nie może lekceważyć drużyny prowadzonej przez Ryana Giggsa.

Grupa A Euro 2020 - kursy


Zdecydowanym faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie będzie reprezentacja Włoch. Z pewnością będzie miało to swoje odzwierciedlenia w kursach ofertowanych przez legalnych bukmacherów. Obecnie kursy dotyczące rywalizacji w poszczególnych grupach możemy znaleźć w ofercie Betlic. Kurs na zwycięstwo Włochów w grupie A wynosi obecnie 1.60. Spośród pozostałej trójki największe szanse daje się Szwajcarii (5.00). Z kolei kursy na pierwsze miejsce Turcji i Walii wynoszą aktualnie 7.00.

Tabela grupy A Euro 2020
Terminarz grupy A Euro 2020

Miasta i stadiony grupy A Euro 2020


Mecze grupy A, w której rywalizacja odbywać się będzie od 12 do 21 czerwca 2020 roku, rozgrywane będą na dwóch stadionach olimpijskich – w Baku i Rzymie. Nie jest tajemnicą, że niemal wszystkie drużyny chciały uniknąć grupy A, w której gra wiążę się z dalekimi i męczącymi podróżami do Azerbejdżanu.

W Baku rywalizacja będzie odbywać się na wybudowanym w 2015 roku Stadionie Olipmpijskim, który może pomieścić 68,7 tysiąca kibiców. We Włoszech finalistów gościć będzie natomiast Stadion Olimpijski w Rzymie, który otwarty został w 1937 roku, a od tamtej pory przeszedł już kilka renowacji. Na trybunach stadionu, na którym na co dzień występują zespoły Romy i Lazio, może zasiąść 70,6 tysiąca kibiców.