REKLAMA
REKLAMA

Grupa D Euro 2020


Grupę D śmiało możemy nazwać brytyjską. Wszystkie mecze rozegrane zostaną bowiem na Wyspach Brytyjskich – w Londynie oraz Glasgow. Kibicom na pewno zaprezentuje się Anglia, do tego grona może dołączyć również Szkocją, którą czeka jeszcze rywalizacja w barażach.

Anglicy prowadzeni przez Garetha Soutghate nie mieli żadnych problemów w eliminacjach i są uważani za jednego z kandydatów do końcowego triumfu. Byłby to dla nich historyczny, bowiem pierwszy triumf w finałach Mistrzostw Europy. Wcześniej będą musieli sobie jednak poradzić w grupowej rywalizacji z reprezentacjami Chorwacji i Czech.

Anglicy, którzy wszystkie mecze rozegrają na Wembley, są faworytami. Pozostałych zespołów nie można jednak spisywać na straty. Szczególnie Chorwaci mogą napsuć sporo krwi faworytom, a Czesi z pewnością także nie położą się na murawie.

Stawkę w grupie D uzupełni jeden z czterech zespołów, który rywalizował będzie w barażowej ścieżce C. Obok wspomnianej Szkocji może to być Izrael, Norwegia lub Serbia.

Grupa D Euro 2020 - kursy


Obecnie kurs na triumf w reprezentacji Anglii w grupie D w ofercie Betclic wynosi 1.40. Mniejsze szanse daje się Chorwatom – 3.75. Z kolei bukmacherzy nie dają większych szans na zajęcie pierwszego miejsca Czechom, bowiem kurs na nich wynosi aż 15.00.

Tabela grupy D Euro 2020

Terminarz grupy D Euro 2020

Miasta i stadiony grupy D Euro 2020


Jak już wspomnieliśmy, rywalizacja w grupie D toczyć się będzie w Wielkiej Brytanii. Po trzy spotkania gościć będą Londyn i Glasgow.

W fazie grupowej reprezentacja Anglii rozegra wszystkie spotkania w swojej świątyni jaką jest londyńskie Wembley. Stadion mogący pomieścić 90 tysięcy kibiców będzie również areną najważniejszych spotkań turnieju – obu półfinałów i meczu finałowego.

Trzy spotkania grupy D odbędą się również na Hampden Park w szkockim Glasgow. Stadion, na którego trybunach zasiąść może prawie 52 tysiące kibiców, na co dzień nie gości żadnej drużyny piłkarskiej.